EMTONE İLE SELÜLİT TEDAVİSİ | CİLT SIKILAŞTIRMA UYGULAMASI

EMTONE Nedir?

Hem erkekler hem de kadınlar için uygundur ve diğer vücut şekillendirme tedavileri, diyet ve egzersizin yanında idealdir. CoolSculpting, EmSculpt ve diğer tedavilerle kombine uygulanabilir.

Bu devrim niteliğindeki cihaz olağanüstü sonuçlar sağlar ve hastalar ilk gelişmeleri işlemden iki hafta sonra görebilirler. Non-invaziv bir tedavi olduğu için tedaviler öncesinde özel bir hazırlık yapılmaz ve iyileşme süresi yoktur. Hastalar EMTONE seanslarını öğle tatillerine kolayca sığdırabilir. 

EMTONE yeni bir non-invaziv estetik vücut şekillendirme konforu sunar. Dokuyu gençleştirir + kolajeni uyarır.

Hastalar, giydiklerinde harika hissedeceği kıyafetleri seçmekte zorlanmazlar. Kendilerini iyi hissederler ve ellerinden gelenin en iyisini yaparlar. Uzun süreli sonuçlarla daha sıkı ve fit bir görünüme kavuşurlar. Selülit çukurları, EMTONE tedavilerinden sonra artık endişelenmeleri gerekmeyen bir şeydir.

Foto Galeri

5 Dakikada Fiyat Al

Emtone Avantajları;

Yağ çeperlerinin küçülmesi,

Kan dolaşımının artırılması

Kolajen üretimin artırılması

Selülit görünümünün azaltılması veya tamamen kaybolması

Cilt elastikiyetini geri kazanılması

Bölgesel zayıflama

Cilt sıkılaştırma işlemi

Göbek, iç bacak, popo gibi bölgelerde sarkmaların toparlanması sağlanabilmektedir

EMTONE- SELÜLİT SORUNUNA GERÇEK BİR ÇÖZÜM

EMTONE, selülit ve cilt gevşekliğinin altında yatan nedenleri etkili ve cerrahi müdahalesiz bir şekilde ortadan kaldırmak için aynı anda termal ve mekanik enerji sağlayan ilk ve tek makinedir.

EMTONE, selüliti etkili ve ameliyatsız bir şekilde ortadan kaldıran ve cildi pürüzsüzleştiren, sıkılaştıran benzersiz bir cihazdır. Aynı zamanda cildin gevşekliğini de iyileştirir. EMTONE uzun süreli sonuçlarla daha sıkı bir cilt görünümü sağlar. Diğer vücut şekillendirme tedavileri, diyet ve egzersizin yanında da kullanımı idealdir.

EMTONE, selülit görünümünü azaltmak için FDA onaylıdır ve tamamen güvenilirdir.

Araştırmalar ile EMTONE!

  • Kollajeni %59 arttırır
  • Elastini %64 arttırır 
  • Dermisin kalınlığını %44 arttırır. 
  • Rakamlar çok şey söylüyor, EMTONE gerçekten bilimsel olarak kanıtlanmış sonuçlar sağlıyor.

 

SELÜLİT NEDEN GÖZLE GÖRÜNÜR?

Malesef ki, bu sorunun net bir cevabı yok. Selülit, cildi altındaki kaslara bağlayan ve yağ dokusu ile çevrili olan bağ lifli bantlarla ilişkilidir. Yağ hücreleri biriktiğinde cildin yüzeyine çıkarlar ve uzun, güçlü bağ lifleri cildi aşağı doğru çekerler. Bu, cildin çukurlu veya pürüzlü yüzeyinin oluştuğu bir hal almasına neden olur. 

Yani kilo almak daha fazla selülit almakla bağlantılı olabilir, ancak zayıf insanlarda da selülit sorunu olabilir. Selülit kişinin cilt dokusunu, yapısını ve vücut tipini belirler. Vücuttaki hormonal değişiklikler de selülit görünümüne katkıda bulunabilir. İnsanlar hareketsiz bir yaşam sürüyorlar ise selülite daha yatkındırlar, ancak bazı fit insanlar da ne yazık ki sıklıkla selülit sorunu ile mücadele eder. 

Herkeste selülit olabilir, kadınlar da erkeklerden biraz daha fazla rastlansa da; kim ne kadar egzersiz yaparsa yapsın, yine de selülit problemini çözemiyor olabilir. Kişiler masajlara ve selülit önleyici kremlere bile başvurabiliyor fakat tüm sonuçlar bunların tek başına selülit problemine çözüm olmadığı yönünde!

EMTONE SELÜLİT SORUNU İÇİN HARİKA BİR TEKNOLOJİ!

EMTONE selüliti azaltmak için mükemmel bir çözümdür. Monopolar radyofrekans ve basınç dalgası tedavisini aynı anda birleştiren gelişmiş bir selülit tedavi cihazıdır. EMTONE aplikatörü cilde güvenli elektrik enerjisi verir ve cildi uyaran dalgalar yayar. Tedavi sırasında, RF’nin güvenli bir şekilde yayılmasını sağlamak için genellikle hastanın sırtına bir topraklama pedi yerleştirilir.  

Radyofrekans enerjisi aplikatörün ucundan cilde hareket eder ve onu 44 dereceye kadar ısıtır. Bu sıcaklık çok önemlidir çünkü derinin altındaki kolajendeki yapısal değişiklikleri tetikler. Kollajen birikmeye başlar ve cilt dokusu iyileşir ve pürüzsüzleşir. Ayrıca cilt gerginleşir ve selülit azalır. Böylece dokuyu gençleştirir, kolajen üretimini tetikler ve cildi pürüzsüzleştirir, sıkılaştırır.

Hem termal hem de mekanik enerjinin eş zamanlı emisyonu, bağ dokusu üzerinde daha büyük bir etkiye sahiptir ve enerjilerin ayrı ayrı yayılmasından çok daha etkili bir şekilde selülitle savaşır.

BU İKİ ENERJİNİN TEKNOLOJİSİNDEKİ ÖNEM NEDİR?

Tıbbi tedavilerde kullanılan her türlü enerji ısı üretebilir. Ancak radyofrekansın faydası, yayılırken cilt yüzeyine zarar vermemesidir. Sadece cildin derin katmanlarını ısıtır ve yeni kolajen ve elastin üretimini tetikler, bu da cildi pürüzsüzleştirir ve sıkılaştırır. Tüm cilt tipleri ve dokuları için uygundur ve bronzlaşmış ciltlerde bile kullanılabilir.

Öte yandan, mekanik veya hedeflenen basınç enerjisi, yağ hücrelerini ve cildi aşağı çeken lifli bantları bozan titreşimlere ve basınca neden olur. Bu titreşimler ayrıca dolaşımı iyileştirir ve cilt altında birikme eğiliminde olan metabolik atıkları ve sıvıları azaltır bu sayede selülit oluşumuna katkıda bulunur.

Teknolojinin sonucu; selülit çukurları ortadan kaldırıldığı için cilt pürüzsüz ve sıkı hale gelir.

EMTONE TEDAVİSİ İÇİN EN İYİ ADAY KİMDİR?

EMTONE, vücut şekillendirme hedeflerini bir üst seviyeye çıkarmak isteyenler için mükemmel bir çözümdür. Düzenli egzersiz ve diyet rejimleri, kalıcı selülit çukurlarını gidermeye ve cilt elastikiyetini artırmaya yardımcı olamıyor, EMTONE tedavisini seçmek kendinize bakmanın ideal bir yoludur. Hastalar ellerinden gelenin en iyisini ancak doğal bir şekilde estetik görünmek ile başarırlar. 

Bu nedenle, cildi hala nispeten elastik olan hastalar tedaviye çok iyi ve hızlı yanıt verir. Zayıf bir cilt dokusu geliştiren hastaların daha fazla EMTONE tedavisine ihtiyacı olabilir. 

Cildi sıkılaştırmak veya inatçı selülit dokusu olan bölgeleri hafifçe şekillendirmek isteyen herkes EMTONE tedavisinden faydalanacaktır.

EMTONE TEDAVİSİ KİMLERE TAVSİYE EDİLMEZ?

Bu prosedür hamile veya emziren hastalar için uygun değildir.

Ayrıca kalp pili veya dahili defibrilatör veya diğer dahili elektronik cihazları kullanan hastalar ne yazık ki EMTONE için uygun birer aday değildir. Hedeflenen bölgeye yakın diş telleri dahil metal implantları olan hastalar ile son 3 ay içinde derin kimyasal peeling veya yüzey yenileme tedavisi gören hastalar bu işlemi yaptırmamalıdır.

EMTONE aşağıdaki durumlarda uygun değildir:

Hastalar rosacea, egzama veya yanıklar gibi cilt enfeksiyonlarından muzdarip ise.

Zayıflamış bağışıklık, yara iyileşmesi veya kanama bozuklukları varsa.

Radyasyon tedavisi görüyorlarsa, kardiyovasküler hastalıkları, duyarlılık bozuklukları, tüberküloz sorunları var ise.

EMTONE VÜCUDUN HANGİ BÖLGELERİNE UYGULANABİLİR?

EMTONE tedavisinin avantajı cerrahi olmaması ve anestezi gerektirmemesidir. Selülit veya gevşek cilt tedavisinde vücudun farklı bölgelerinde güvenle kullanılabilir. 

Bu alanlar şunları içerir:

  • Kalçalar
  • Alt kalçalar
  • Kollar
  • İç ve dış uyluklar
  • Dizler
  • Karın-Bel

EMTONE tedavisi aynı anda iki farklı enerjiyi içerdiğinden, selülit görünümüne katkıda bulunan farklı faktörlerle ilgilenecek kadar güçlüdür. Bu faktörler şunları içerir:

Derinin altında büyük yağ birikintileri

Zayıf kan dolaşımı

Cilt gevşekliği kaybı

Cildi aşağı çeken sıkı lifler

Deri altında biriken metabolik atıklar

EMTONE tedavileri, klinik bir çalışmaya katılan hastalarda selüliti azaltmada ve cildi yenilemede tamamen başarılı olmuştur. İşlemden 3 ay sonra EMTONE hastaların %93’ünde selüliti azaltmayı ve uyluk çevresini 2 cm ve bel çevresinde 1,42 cm azalmayı başardı. Ayrıca hastaların %85’i cilt elastikiyetinde gözle görülür bir iyileşme yaşadı. Genel olarak hastaların %90’ından fazlası sonuçlardan memnun kaldı.

EMTONE TEDAVİSİ SIRASINDA NELER BEKLENİR?

Hastalara ilk önce sorunlu vücut bölgelerini dikkatlice değerlendiren EMTONE terapileri ile danışılır. Her hasta için ayrı ayrı özel hazırlanmış bir tedavi planı oluşturur. Terapistler ayrıca selülit görünümünün şiddetine göre hastanın kaç seansa ihtiyacı olduğunu da belirler.

Hastalar tedavi edilen birçok alana bile sahip olabilir. İhtiyaçları konsültasyonlarda tartışılır ve hastaların hedeflerine göre en iyi tedavi planlarını önerilir. 

Ayrıca EMTONE, daha da iyi vücut şekillendirme sonuçları için diğer vücut şekillendirme prosedürleriyle birlikte kullanılabilir.

EMTONE prosedüründen önce, aplikatörü cilt üzerinde düzgün bir şekilde yönlendirmek için hedeflenen alana koruyucu bir losyon uygulanacaktır. Ayrıca, güvenli RF enerji yayılımını sağlamak için hastaya genellikle arka altına yerleştirilmiş bir topraklama pedi konacaktır. Tedavi başladığında, hedeflenen basınç enerjisinden gelen bir vurma sesi duyulur ve terapist aplikatörü dairesel bir hareketle hareket ettirirken hasta bir ısınma hissi hissedecektir. Terapötik sıcaklığa 60 ila 90 saniyede ulaşılır. 

SEANS NE KADAR SÜRER VE NASIL HİSSEDİLİYOR?

Prosedür hızlı bir şekilde tamamlanabilir, süre hedeflenen alanın boyutuna bağlıdır. Genellikle, her seans alan başına yaklaşık 30 dakika sürer. 

EMTONE tedavisi çok naziktir ve müdahale gerektirmez ve enerji dermis tabakasını ısıtsa da rahatsız edici değildir. Termometreyi doğrudan aplikatör üzerinde izleme ve kontrol etme imkânı olduğundan hasta ısısı takip edilebilir.

EMTONE, hastalar için çok rahatlatıcı olan yatar pozisyonda yapılır ve genellikle tedaviyi titreşimler eşliğinde yapılan sıcak taş masajı olarak algılarlar.

Tedavi bittiğinde cilt biraz kırmızı görünebilir, ancak bu 30 dakika içinde geçer. 

SONUÇLAR VE SÜREÇ

EMTONE gelişmiş selülit tedavisi, selülit ve gevşek cildin tüm merkezi nedenlerini etkin bir şekilde ortadan kaldırır. Kolajen üretimi ve doku dolaşımında iyileşme gibi vücuttaki doğal süreçleri tetiklediği için ilk sonuçların görülmesi birkaç hafta sürer. EMTONE’yi selülit azaltma için harika bir çözüm yapan şey budur; bunu tamamen doğal yollarla yapar. Yeni kolajen 3 ila 4 aylık bir süre içinde biriktiğinden, hastalar tam sonuçları görebilirler, tedavi edilen bölgedeki ciltleri gençleşir ve önemli ölçüde daha pürüzsüz hale gelir. 

EMTONE non-invaziv bir tedavidir ve çok naziktir, bu nedenle herhangi bir iyileşme süresi gerektirmez. Cilt sıkılaştırma seansından hemen sonra hastalar yoğun programlarına devam edebilirler. Tedavi edilen bölgede minimal bir kızarıklık olabilir ve bölge biraz sıcaktır ama genellikle bu kadardır. Cilt yüzeyinde yanma gibi bazı daha ciddi yan etkiler nadirdir çünkü gerektiğinde cihaz otomatik olarak kapanır ve bu da hastaların güvenliğini ve rahatlığını sağlar.  

KAÇ EMTONE SEANSINA İHTİYACIM VAR?

Başlangıçta, 2 hafta boyunca haftada iki kez 4 seans EMTONE önerilir. Sonuçları korumak için hastalara her 3 ila 6 ayda bir ek rötuşlar almalıdır, ancak bu tamamen bireyseldir. Her şey selülit durumunun ne kadar şiddetli olduğuna ve hangi vücut bölgesinin tedavi edildiğine bağlıdır. Ayrıca, en iyi sonuç için hastalar sağlıklı bir diyet ve egzersiz ile devam etmelidir.

Tedavi seansları tamamlandıktan sonra hastalar sonuçları sadece görmekle kalmaz, aynı zamanda hissederler. Derileri pürüzsüz ve sıkıdır. 

Hastalar sonuçlardan memnun ve vücutları hakkında yeni bir özgüvenle ile aramızdan ayrılırlar. 

 

EMTONE TEDAVİLERİNİN FAYDALARI

Çekici olmayan portakal görünümü ile mücadele eden hastalar, bu gelişmiş cilt sıkılaştırma prosedüründen gerçekten yararlanabilir ve harika sonuçlar elde edebilir. 

EMTONE, cildin altındaki selülit dokusunu azaltmanın ve cildi pürüzsüz ve sıkı hale getirmenin en hızlı ve etkili tek yoludur. EMTONE aplikatörü tedavi edilen bölgedeki cildi nazikçe ısıtır ve sadece 20 dakika içinde yeni kolajen üretimini tetikler. En az 4 seans EMTONE tedavisinden sonra, tedavi edilen vücut bölgesi ameliyatsız, yara izi ve aksama süresi olmadan pürüzsüz hale gelir.

EMTONE, iki tür enerjiyi aynı anda tek bir tedavide birleştiren ve ayrı ayrı tedavi edildiğinden çok daha iyi sonuçlar veren ilk ve tek cihazdır. RF ve hedeflenen basınç enerjisi, selülit görünümüne neden olan her öğeye hitap eder ve bunları önemli ölçüde azaltır.