Selülit Tedavisi, Emtone

Uygulama işlemi fiyat bilgisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Selülit Tedavisi, Ankara Selülit Tedavisi Fiyatları

Selülit Nedir?  

Selülit, deri altı yağdır, fibröz bağ dokusuna baskı yapar ve cilde pütürlü ve çukurlu bir doku verir. ‘Portakal kabuğu görüntüsü’ olarak da bilinen selülit, çoğunlukla üst bacak, karın ve kalçalarda veya çevresinde gelişir.

Herkeste selülit olabilir. Fazla kilolu olmakla hiçbir korelasyonu yoktur; ancak kilo vermek selüliti azaltmaya yardımcı olabilir.

Ankara Selülit Tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0532 300 58 25 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Foto Galeri

5 Dakikada Fiyat Al

Herhangi bir tıbbi tehlike oluşturmamasına veya herhangi bir risk faktörüne işaret etmemesine rağmen selülit, özellikle yaz ayları geldiğinde can sıkıcı bir sorun olabilir. Ankara selülit tedavileri  uzun zamandır selülitle mücadelede standart yaklaşım olmuştur çünkü fitness ve kas güçlendirme rejimleri de selüliti kayda değer bir dereceye kadar yok etme hedefini başaramaz.

 

Selülitin nedenleri nelerdir?

Selülite yol açan çok sayıda fizyolojik, hormonal veya genetik faktör vardır ve bunlar metabolizma, diyet ve egzersiz alışkanlıklarındaki değişiklikleri veya bağ dokusu yapısındaki değişiklikleri içerebilir. Selülitin nedeni, adrenalin gibi katekolaminlerin seviyesinde bir artışa neden olan yüksek stresli yaşam tarzlarına kadar uzanmaktadır.

  • Hormonlar

Yağ hücreleri, cildimizi kasa bağlayan bir lifli kord matrisi ile çevrilidir.

Östrojen gibi hormonlar, vücudu yağ biriktirmeye ve depolamaya teşvik ederek lifli kordların yağ hücrelerini sıkıca sıkıştırmasına neden olur. Bu sıkıştırılmış yağ hücreleri, cildin yüzeyinden şişerek selülite neden olur. Östrojen salınımı ayrıca kolajen üretimini azaltarak cilt elastikiyetini yok eder ve selülit olasılığını artırır.

  • Genetik Faktörler

Ebeveynlerden veya büyük ebeveynlerden geçen belirli özellikler sayesinde kişi genetik olarak selülit gelişimine daha yatkın olabilir. Örneğin, cilt yapısı, düzensiz yağ dağılımı, zayıf metabolizma ve daha yavaş dolaşım.

 

Selülit tedavisi sayesinde kontrol altına alınabileceğini bilmek önemlidir !

Göz önünde bulundurmanız için birçok güvenli ve cerrahi olmayan seçeneğimiz var, böylece sizin için en iyi olanı uygulayarak temel alarak bilinçli bir karar vermenize yardımcı oluyoruz. Bu tedaviler size gözle görülür sonuçlar gösterecek ve pürüzsüz ve sıkı bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. 

 

Ankarada Selülit Tedavilerimiz Şunları Amaçlar:

  • Çirkin portakal kabuğu etkisine neden olan yağ hücrelerini parçalar.
  • Cildi pürüzsüzleştirir.
  • Selülit görünümünde daha fazla soruna neden olabilecek yağ birikintilerini parçalar.
  • Tedaviden sonra iyileşme süresi gerektirmez.

 

Selülit tedavisi kalıcı mıdır?

 

Uzun süreli bazı seçenekler vardır. Tedavinin herhangi bir etki göstermesi zaman alır, ancak selülit görünümünde azalma olduğunu net bir şekilde fark edeceksiniz. Bu etkiler en az 6 ay ile 1 yıl arasında sürer ve sonrasında gerekirse başka bir seansla kontrol altında tutmamız gerekebilir.

 

Selülit giderme tedavisi ağrılı mıdır?

 

Ankarada selülit tedavileri genellikle ağrısızdır ve çoğu müşteri neredeyse hiç rahatsızlık hissetmez. 

 

Selülitten kurtulmak için kaç seansa ihtiyacınız var?

Tedaviden tedaviye değişir, ancak tutarlı olmanız gerekir çünkü belirgin bir fark için zaman ve sabır gerekir. Genel olarak, 4-6 seans vücudunuzdaki selüliti neredeyse bir yıl boyunca azaltabilir, ancak etkilerin daha uzun sürmesini sağlamak için yaşam tarzınızda ve diyetinizde bazı değişiklikler yapmanız gerekir.

Ankarada Selülit Tedavisinin Fiyatı Nedir?

Aradığınız sonuçları anlayacak ve tedavi planını belirleyeceğiz. Fiyatlar tedaviye ve süre planlamasına göre değişkenlik gösterir. Bunun için lütfen randevu talep edin.